Календар оновлень:

Заяви прес-служби:Сьогодні, 13:37
Події міста:Сьогодні, 12:46
Полтавцям до відома:Сьогодні, 10:50
Документи:Сьогодні, 00:00
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 22.09.2020, 13:37
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Говорили про важливість профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі

17.10.2014, 11:30

Заступник міського голови Світлана Порохня провела робочу нарада із заступниками з виховної роботи навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації міста. Основним питанням порядку денного було проведення в закладах виховної роботи з метою профілактики правопорушень, негативних явищ в молодіжному середовищі та усвідомленого батьківства, популяризації волонтерського руху.

З доповіддю перед присутніми виступила завідуюча жіночою консультацією 2-ї клінічної лікарні, в.о. міського акушера-гінеколога Ірина Акіменко, яка розповіла про стан профілактичної роботи в напрямку запобігання ранньому соціальному сирітству серед учнівської та студентської молоді в Полтаві. Робота з молоддю дає свої результати: серед позитивних тенденцій, відзначених лікарем, - зменшення кількості випадків вагітності дівчат віком 15-17 років та відмов від дітей.

На жаль, позитивними тенденціями не можуть похвалитися в Полтавському обласному центрі профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом. Практичний психолог центру Ганна Кузьменко зазначила, що серед населення обізнаність проблеми ВІЛ/СНІДу досить невисока. Хоча, здавалося б, інформації про небезпеку та умови зараження – вдосталь, адже світ активно бореться з хворобою вже понад 20 років. Втім, «люди продовжують гидувати братися за ручку в Центрі, але при цьому ніяк не захищаються під час статевих стосунків, хоча для зараження до організму здорової людини має попасти достатня кількість рідин або крові з достатньою кількістю інфекції людини хворої», наголошує психолог:

- Насправді, в наших навчальних закладах мало говориться про дану проблему, тема статевих стосунків обходиться. Нам здається, що всі знають про контрацепцію та її необхідність. Але це, на жаль, не так.

Серед населення й досі переважає думка, що небезпека зараження інфекцією підстерігає в основному людей, які вживають наркотики, зловживають алкоголем і т.д. Втім, насправді, статистика говорить зовсім про інше, - говорить Ганна Кузьменко. - У 2014 році серед осіб, в яких було виявлено ВІЛ/СНІД, 53% заразились статевим шляхом. Більшість з цих людей навіть не могли собі уявити, що є така загроза, адже «я – нормальна людина, і мій партнер був надійним» - саме такий аргумент найчастіше чують в клініці.

Таким чином, від початку епідемії і по сьогодні в Полтавській області виявлено вперше понад 5 300 випадків інфікування. Втім, це ті випадки, про які ми знаємо. Але ж інфекція може перебувати в організмі багато років і ніяк себе не проявляти. Якщо ж говорити про молодь, то їх серед усієї кількості заражених найбільше: понад третина – молоді люди віком 20-29 років (найсприятливіший для жінки період для вагітності та народження дітей). Таким чином на сьогодні ми вже маємо 825 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими мамами (тут варто зауважити, що ВІЛ-інфіковані жінки можуть народжувати абсолютно здорових діток, передача інфекції від матері до дитини не є обов’язковою).

Відтак, навчальним закладам рекомендовано звернути увагу на проведення заходів, покликаних підвищити обізнаність молоді в даній сфері. Лекції та зустрічі можуть проводити працівники обласному центрі профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом за зверненням.

На засіданні також окреслили питання профілактики негативних явищ та злочинності серед учнівської та студентської молоді.

Своїм досвідом щодо організації виховної роботи та співпраці з Полтавським міським центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Полтавського міськвиконкому поділилась з присутніми заступник директора з виховної роботи Полтавського будівельного технікуму транспортного будівництва Лариса Дугніст.

Про співпрацю в своєму виступі говорила і директор Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Ольга Буднікова.

Вона зазначила, що профілактична робота має дуже велике значення, і запросила працівників навчальних закладів, що відповідають за виховну роботу, звертатися до Центру із запитами на проведення тих чи інших бесід, зустрічей для молоді чи то на тему профілактики захворювань, чи то на тему відповідального батьківства, чи то для підвищення правової свідомості. Для цього в Центрі є фахівці, більше того служба працює з багатьма відповідними установами та організаціями.

Звернулась Ольга Леонідівна і до студентських лідерів, які були присутні на засіданні:

- Ви – лідери своїх колективів. І ви здебільшого знаєте, якщо у когось з ваших сокурсників чи одногрупників виникають проблеми – з навчанням, з відносинами в колективі, з алкоголем, наркотиками чи стосунками. І ваш обов’язок – допомогти цій людині. Ви маєте максимально надати інформацію про відповідні служби, а за потреби – направити людину до нас. Допомога здійснюється на анонімних, безкоштовних, конфіденційних засадах! Особливо це стосується такої групи дітей, які є сиротами або позбавленими батьківського піклування. За останній рік до нас надійшло 4 повідомлення про відрахування таких дітей вже тоді, коли практично нічого не можна було зробити. Але якби до нас звернулися раніше, ми могли би запобігти таким наслідкам, допомогти цим дітям.

Також директор Центру запропонували присутнім, щоб вони кожен в своєму навчальному закладі створили волонтерський загін:

- Ми бачимо, що потреба в соціальній роботі у багатьох молодих людей є. І коли вони починають займатися волонтерською роботою, усвідомлюють, як багато хорошого можуть зробити своїми руками, своєї уважністю, своєю небайдужістю, то вони починають інакше дивитися на життя!

Також під час наради було детально розглянуто питання організації та проведення щорічної виставки-презентації «Освіта». Світлана Порохня наголосила на тому, що дуже важливо, щоб наші таланти залишалися отримувати вищу освіту в Полтаві, і потім працювали на благо рідного міста. А тому необхідно надати максимум інформації майбутнім абітурієнтам, зацікавити їх, показати перспективи. Саме тому виставка «Освіта» є дуже важливої як для міста, так і для самих навчальних закладів, проведення ними вступної кампанії 2015 року. Усім відповідальним було роздано усю необхідну інформацію щодо участі у заході.

Окрім того, на засіданні було нагороджено ті навчальні заклади, які проявили себе якнайкращим чином у попередній виставці-презентації «Освіта».

Журналістам до відома

Сьогодні, 13:37.  Перелік заходів на 23. 09. 2020 Більше інформації

18.09.2020, 11:52.  Перелік заходів до Дня міста (18–23 вересня) Більше інформації

17.09.2020, 10:23.  17. 09. 2020, 14: 00 - засідання робочої групи з реалізації програми «Міста, вільні від домашнього насильства» (ПМР, к. 223) Докладніше

15.09.2020, 15:52.  Перелік заходів на 16. 09. 2020 Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

22.09.2020, 12:46