Календар оновлень:

Події міста:07.08.2020, 16:23
Документи:07.08.2020, 15:40
Заяви прес-служби:06.08.2020, 14:46
Полтавцям до відома:04.08.2020, 14:49
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 07.08.2020, 16:23
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Забезпечення якісного оздоровлення і відпочинку полтавських дітей влітку - серед основних завдань міської влади

12.05.2015, 12:19

Здорове підростаюче покоління – національне багатство кожної країни. Тож, забезпечення якісного літнього оздоровлення та відпочинку полтавських дітей, як важлива складова повноцінного і здорового розвитку, є одним із головних завдань міської влади сьогодні.

Оздоровлення дітей Полтави здійснюється відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» та Програми оздоровлення та відпочинку дітей м. Полтава на 2015-2018 роки. Даними документами визначено механізм реалізації державної політики щодо охорони дитинства в частині оздоровлення дітей шкільного віку та взаємодії відповідних владних органів по даному напрямку.

З 2015 року втратив чинність Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності», який передбачав часткове фінансування оздоровлення дітей та членів сімей застрахованих осіб. Відповідно до статистичних даних, щорічно послугами Фонду користувалося понад 8 тисяч застрахованих осіб.

Враховуючи вищезгадані зміни в законодавстві та з метою недопущення зменшення кількості оздоровчих послуг для дітей, міська влада збільшила в декілька разів видатки на оздоровлення та відпочинок дітей влітку 2015 року.

Так, на проведення літньої оздоровчої кампанії 2015 року з міського бюджету виділено майже на 2,5 млн. грн. більше, ніж у 2014 році, - 5 912 370 гривень. За рахунок цих коштів пільговим оздоровленням заплановано охопити понад п’ять тисяч дітей.

Дані кошти розподілено між управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту, управлінням освіти та управлінням охорони здоров’я – основними виконавцями заходів міської Програми оздоровлення та відпочинку дітей м. Полтава на 2015-2018 роки.

Управлінню освіти на проведення літньої оздоровчої кампанії виділено 2 167 220 грн., з яких 484 400 грн. направлено на підготовку та організацію оздоровлення, 1 138 500 грн. - на здешевлення путівок для дітей пільгових категорії. На оплату харчування дітей у пришкільних таборах відпочинку з денним перебуванням спрямовані кошти в сумі 544 320 грн.

Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту для забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей м. Полтава виділено 1 172 900 грн., а саме: на підготовку та організацію оздоровлення – 521 900 грн., на забезпечення оздоровленням та відпочинком дітей пільгових категорій – вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл – 651 тис. грн.

З метою проведення планового стаціонарного лікування в дитячій міській клінічній лікарні на управління охорони здоров'я виділено 120 500 грн. За рахунок даних коштів планується провести лікування дітей, які мають хронічні захворювання та потребують посиленої уваги.

Збільшення щорічного відсоткового показника оздоровлених дітей перебуває на постійному контролі у міської влади. Так, з ініціативи полтавського міського голови Олександра Мамая, виділені кошти в сумі 2 250 000 грн., які будуть спрямовані на закупівлю путівок до таборів Полтавської області. Це дасть можливість охопити близько 750 дітей пільгових категорій оздоровчими та відпочинковими послугами, що в 5 разів більше в порівнянні з минулим роком.

На даний час управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту проводяться відповідні тендерні процедури, в результаті яких відбудеться закупівля путівок у переможця.

З метою забезпечення змістового дозвілля та виховання почуття патріотизму і любові до рідного краю, для дітей, які відпочиватимуть влітку цього року в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, заплановано провести ряд тематичних, краєзнавчих та пізнавальних екскурсій. На дані заходи з міського бюджету планується витратити 200 тис. грн.

У Полтаві проживає значна кількість дітей різних пільгових категорій. У 2015 році заплановано оздоровити 11 902 дитини, що потребують особливої уваги та підтримки, а саме:

- 193 дітей з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування;

- 10 дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків;

- 493 дітей-інвалідів (від 7 до 18 років, здатних до самообслуговування);

- 169 дітей, які мають статус потерпілих від аварії на ЧАЕС;

- 842 дитини з багатодітних та малозабезпечених сімей;

- 6431 дитину, яка знаходиться на диспансерному обліку;

- 2100 талановитих та обдарованих дітей;

- 1370 дітей працівників бюджетної сфери, комунальних підприємств міста;

- 23 дітей із сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах;

- 271 дитину, які виховуються в сім’ях внутрішньо переміщених осіб.

Вищеперераховані діти пільгових категорій направлятимуться в заклади оздоровлення та відпочинку за кошти міського бюджету та часткової оплати батьків.

В цьому році міська влада також знайшла можливість направити на оздоровлення дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, які проживають в м. Полтава та дітей, які виховуються в сім’ях учасників бойових дій.

Мережа комунальних оздоровчо-відпочинкових закладів м. Полтава складається із 45 пришкільних таборів з денним перебуванням та профільного табору «Левада», а також заміських оздоровчих закладів «Супутник» та «Олімпійські надії».

До складу таборів із денним перебуванням входять 45 пришкільних табори при загальноосвітніх навчальних закладах та профільний табір «Левада» при Полтавському міському центрі позашкільної освіти. В них заплановано оздоровити 2880 учнів шкіл нашого міста. Відпочинкова зміна триватиме 14 днів. Оплата за перебування складає 252 грн.

До списків першочергово будуть включені 1440 дітей пільгових категорій, які отримають оздоровчі послуги безкоштовно, за рахунок місцевого бюджету, зокрема: діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, з малозабезпечених сімей, діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків, з багатодітних сімей, діти, які перебувають на диспансерному обліку, діти-інваліди, діти із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, а також діти бійців, що повернулися із зони АТО, діти із сімей внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції.

Талановиті, обдаровані та інші учні загальноосвітніх навчальних закладів зараховуються до пришкільного табору з денним перебуванням за бажанням батьків та за умови 50-відсоткової оплати вартості харчування за кошти батьків (126 грн.).

На підготовку та організацію оздоровчої кампанії в КЗ ПЗОВ «Супутник» (с. Михайлівка) виділено 484 400 грн., а на придбання путівок для дітей пільгових категорій з міського бюджету виділено 1 138 500 грн.

Оздоровча зміна в КЗ ПЗОВ «Супутник» триватиме 21 день. Табір розпочне «сезон» 18 червня, а завершить 23 серпня. Впродовж трьох змін заплановано оздоровити 820 дітей пільгових категорій. Повна вартість путівки – 2 475 грн. Вартість збалансованого харчування на кожного вихованця становить 47 грн.

На сьогодні в таборі вже зроблено цілий ряд різнопланових робіт і на початок оздоровчого сезону будуть повністю відремонтовані спальні корпуси, проведено поточний ремонт даху, замінені каналізаційні труби.

Педагоги міста і студенти ПНПУ ім. В.Г. Короленка та Кременчуцького педучилища ім. А.С. Макаренка працюють над організацією цікавого і змістовного відпочинку для вихованців табору.

100 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних та малозабезпечених родин відпочинуть та оздоровляться цього року в таборі «Супутник» безоплатно - повністю за рахунок коштів місцевого бюджету.

Активну участь в літній оздоровчій кампанії 2015 року візьме позаміський комунальний заклад СДЗОВ «Олімпійські надії», що розташований в с.Соснівка Полтавського району.

На підготовку та організацію оздоровчої кампанії в СДЗОВ «Олімпійські надії» виділено 523 650 грн., на забезпечення оздоровленням та відпочинком дітей пільгових категорій – вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл – 651 тис. грн.

Оздоровчий сезон розподілений на три зміни, які розпочнуться 13 червня і триватимуть до 18 серпня 2015 року. Оздоровчими та відпочинковими послугами заплановано охопити 440 дітей-спортсменів, 314 з яких – діти пільгових категорій. Оздоровча зміна в закладі триватиме 21 день, повна вартість путівки складає 2500 тис. грн. (Вартість збалансованого харчування на кожного вихованця становить 48,43 грн.)

Даний заклад, що знаходиться в підпорядкуванні управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради, забезпечує послугами оздоровлення та відпочинку юних спортсменів м. Полтава, де вони також мають можливість продовжувати тренування з улюбленого виду спорту.

Перед новим оздоровчим сезоном в СДЗОВ «Олімпійські надії» заплановано провести цілий ряд заходів спрямованих на покращення перебування дітей: а саме, реконструкція деяких об’єктів для забезпечення санітарно-гігієнічних потреб та організації дозвілля дітей, проведено ряд поточних ремонтних робіт.

На даний час директорами СДЗОВ «Олімпійські надії» та КЗ ПЗОВ «Супутник» проводиться робота щодо укладання договорів по роботі медичних працівників, визначаються постачальники продуктів харчування, узгоджуються з міськрайонним управлінням Держсанепідслужби маршрути постачання, меню та режими роботи закладів.

Робота медичних працівників дитячих лікувальних закладів міста буде в першу чергу направлена на організацію планового лікування та реабілітації дітей з хронічною патологією в амбулаторних і стаціонарних умовах. Загальнооздоровчі заходи для дітей проводитимуться в пришкільних та заміських таборах.

В дитячих поліклініках міста літнє планове лікування дітей та підлітків з хронічною патологією організовано згідно індивідуальних планів. Диспансерна група складає 12206 дітей. На амбулаторне лікування заплановано влітку 2673 дитини (21,9% від кількості диспансерних). В план протирецидивного лікування входить медикаментозна терапія, фітотерапія, фізіотерапевтичні процедури, масаж, ЛФК.

Оздоровлення дітей-інвалідів, а це 872 дитини, буде проводитися на базі дитячих лікувальних закладів м. Полтава.

Також заплановано проведення семінару для медичних працівників, які працюватимуть в пришкільних та позаміських таборах та лікувально-профілактичними закладами будуть проведені безкоштовні профілактичні огляди для працівників позаміських таборів комунальної власності.

Полтавським міськрайонним управлінням Держсанепідслужби здійснено низку заходів для своєчасної підготовки заміських таборів до роботи в літній оздоровчий сезон 2015 року. Направлені плани-завдання на адреси керівників дитячих таборів, з метою попередження захворювань гострими кишковими інфекціями, для створення оптимальних, безпечних умов по оздоровленню дітей, а саме:

1. Провести ревізію водопровідно-каналізаційної мережі, питних фонтанчиків, умивальників, забезпечити дезінфекцію водопровідної мережі та 2-кратний лабораторний аналіз питної води.

2. Відремонтувати та провести ревізію технологічного та холодильного обладнання.

3. Погодити перелік постачальників та маршрути постачання швидкопсувних продуктів, приблизне двотижневе меню.

4. Привести пляжі у відповідності до вимог ДСанПіНу № 5.5.5.23-99, забезпечити 2-х кратний лабораторний контроль річкової води в місцях купання та інше.

Журналістам до відома

06.08.2020, 14:46.  07. 08. 2020, 10: 00 - засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС (ПМР, к. 223) Подробиці

04.08.2020, 14:47.  05. 08. 2020, 10. 00 - засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради (ПМР, к. 223) Читати далі

03.08.2020, 15:27.  Перелік заходів на 04. 08. 2020 Подробиці

30.07.2020, 15:49.  Перелік заходів на 31. 07. 2020 Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

07.08.2020, 16:23