Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 10:00
Полтавцям до відома:07.07.2020, 16:44
Документи:07.07.2020, 14:20
Заяви прес-служби:07.07.2020, 14:01
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 08.07.2020, 10:00
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Полтавський підхід до відзначення ювілею - панацея для всієї України. (До прес-конференції А. Матковського в УНІАН)

03.07.2009, 17:43

Вчора в Києві в Українському незалежному інформаційному агенстві новин (УНІАН) відбулася прес-конференція, присвячена відзначенню 300-ліття Полтавської битви і, власне, результатам, якими може пишатися Полтава, та перспективам, які відкриваються перед нею в майбутньому у зв’язку з проведенням Євро 2012. На ній міський голова Андрій Матковський підбив остаточні підсумки та оприлюднив цікаві статистичні дані.

Мер міста наголосив: надворі сьогодні фінансова криза, але, як бачимо, є шляхи її подолання та залучення додаткових коштів, інвестицій до України і таких міст, як Полтава. Із самого початку, коли розпочалася підготовка до 300-річчя Полтавської битви, депутати міської ради домовилися, що не будуть політизувати ситуацію. Були розроблені плани заходів, котрі об’єднували людей, політичні партії в Україні та всіх гостей. І це, за словами Андрія Матковського, безумовно, вдалося. Адже цифри говорять самі за себе: за три дні (26, 27 та 28 червня) на Поле Полтавської битви приїхали понад 60 тисяч людей, майже половина з них – гості міста, 5 тисяч іноземних туристів (перш за все, це росіяни, шведи, фіни, датчани, американці). Прибуло 28 іноземних офіційних делегацій. Лише театралізоване дійство «Полтава – 2009», яке відбулося на Полі Полтавської битви 27 червня, прийшло подивитися майже 30 тисяч людей. Тобто сьогодні з упевненістю можна сказати: люди не хочуть більше політики, мітингів, а хочуть працювати й гарно і добре відпочивати. На заходи в Полтаві було акредитовано понад 100 засобів масової інформації, у тому числі з Росії, Фінляндії, Швеції, Польщі, США, Канади, провідні інформаційні агенції, майже 600 журналістів.

Але для того, щоб гарно і добре відпочивати, потрібні, зрозуміло, кошти, належна заробітна плата і гідні доходи. Можна з упевненістю стверджувати, що полтавці, підприємці міста і саме місто за ці три дні отримали чималі прибутки. За попередніми оцінками експертів, Полтава додатково отримала майже 20 млн. грн. Лише за готельні послуги гості сплатили понад мільйон гривень . Сувенірів реалізовано на суму 220 тис. грн. Тільки за один з цих трьох днів музеї відвідало стільки гостей, скільки за попередній місяць. Цікавими для київських журналістів були й такі данні: На полі Полтавської битви у так званому "Торговельному містечку було продано більше 2 тонн шашликів, півтори тонни галушок, вареників та ін. національних страв. А фірма "Полтавапиво", яка представила своє нове «живе» непастеризоване пиво, продала його в обсязі 5 тис. літрів. У самій Полтаві готельний комплекс щодня обслуговував майже 1200 туристів та офіційних осіб. Ними лише на проживання було витрачено майже один мільйон гривень. Кафе, бари і ресторани міста в ці дні реалізували продукції на 4.5 млн. гривень. Полтавський завод «Світанок» реалізував 41 тонну квасу і 102 тис. літрів мінеральної води.

Цей перелік можна продовжувати, тому що був залучений і транспорт, працював аеропорт, люди користувалися послугами таксі, гуляли, купували в магазинах товари тощо. У той же час міська влада і мешканці міста не реагували на жодні політичні провокації, а спокійно працювали, проводили заходи, які об’єднували людей. А головне, зауважує міський голова, ми мали можливість довести і Україні, і українським політикам, і закордонним гостям, що Полтава – справжнє європейське місто, яке на сучасному європейському рівні може вшановувати історичні події, в тому числі, пов’язані з 300-літтям Полтавської битви.

У місті активно втілюється в життя стратегічний план економічного розвитку. Згідно з ним Полтава має стати справжнім туристичним центром України, а може, навіть, Європи. Тож наступним вагомим кроком міської влади є проведення Євро-2012. Полтава є партнером Харкова, і, згідно з підписаною угодою, готується зустрічати декілька тисяч туристів та одну-дві футбольні команди, котрі будуть брати участь у чемпіонаті. Тож 300-ліття Полтавської битви можна вважати чудовою репетицією і яскравим прикладом того, що навіть у кризовий рік можна залучати інвестиції, привертати увагу не тільки українських, а й іноземних інвесторів.

Мер підкреслює: ми довели, що можемо на гідному рівні зустрічати гостей, проводити важливі заходи на найвищому рівні, і ми не займаємося політикою. Доказом довіри інвесторів до міської влади є введені в експлуатацію в цьому році два готелі та запланований третій. На мою думку, говорить Андрій Матковський, цьогорічний ювілей Полтавської битви став прикладом для деяких політиків та усіх міст України. Адже, не дивлячись на фінансову кризу, ми, проводячи такі заходи, можемо отримувати гроші для розвитку підприємництва міста, залучати додаткові кошти у міський бюджет та привертати увагу інвесторів.

Про свої враження про Полтаву як чудове місто з великими потенційними можливостями щодо туризму та вкладання інвестицій та готовність бізнесових кіл співпрацювати з Полтавою розповів керівник американської делегації, член правління Українського комітету міст – побратимів у м.Флінт (штат Мічиган) Джон Фріман.

На прес-конференції виступив також автор і модератор історично-пошукової акції «Скарб Мазепи» Олег Дейнека. Він зауважив: масштабність акції вразила навіть його, адже кількість учасників сягнула за тисячу. Власне, їх було 1017. На даний момент, це наймасовіший квест, що відбувся в Україні. До останнього пункту дійшло 67 людей, серед яких, навіть дві дівчини. Нажаль, мішок з грошима, затоплений у Ворсклі, розірвався. Тим не менш, люди витягли з 11 тисяч 20 гривень майже 10 тисяч. Усе пройшло без жодних ексцесів, сварок, інцидентів. Тому дана акція є гарним прикладом того, як можна, провести акцію повністю нівелювавши політичні розбіжності, залучити якомога більше людей, популяризувати Полтаву, і віддати належне історії України.

Тож Полтава є прикладам іншим містам, як розвивати туризм й економіку в умовах кризи.

Журналістам до відома

07.07.2020, 14:01.  Перелік заходів на 08. 07. 2020 Докладніше

06.07.2020, 14:30.  07. 07. 2020, 09: 00 - засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму (ПМР, к. 222) Читати далі

02.07.2020, 13:22.  03. 07. 2020, 09: 00 - демонтаж металевих стовпчиків, встановлених без відповідних дозвільних документів за адресою вул. Олеся Гончара, 4-а Докладніше

01.07.2020, 17:10.  02. 07. 2020, 10. 00 - збори членів ГО «Асоціація ветеранів спорту Полтавської області» (майдан Незалежності, 24) Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

08.07.2020, 10:00