Календар оновлень:

Події міста:14.08.2020, 16:27
Документи:14.08.2020, 13:52
Полтавцям до відома:14.08.2020, 11:09
Заяви прес-служби:12.08.2020, 15:13
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 14.08.2020, 16:27
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

16 днів проти насильства

22.11.2016, 11:13

Щороку міжнародна спільнота долучається до акції "16 днів проти насильства", тим самим, об'єднує свої зусилля для збільшення розуміння та обізнаності про всі форми насильства, створює в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

З цією метою в м. Полтава в період з 25 листопада по 10 грудня, відповідно до затвердженого загальноміського плану профілактичних заходів, проводитимуться ряд тематичних лекцій, бесід, зустрічей для учнів загальноосвітніх закладів нашого міста. До проведення залучатимуться спеціалісти служб у справах дітей, представники профільних громадських організацій та правоохоронних органів. В ході проведення заходів серед учасників розповсюджуватиметься тематична поліграфічна продукція.

У зв'язку із важливими соціально-економічними перетвореннями, що на даний час відбуваються в нашій державі, та обраним європейським вектором руху України, нагальним питанням постає проблема подолання насильства як в сім'ї, так і поза її межами, оскільки це негативне явище не лише руйнує гармонію і злагоду в родині, а й виступає однією з передумов злочинності, дитячої безпритульності, торгівлі людьми тощо.

Жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б'є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти.

Жорстоке поводження із дітьми в сім'ї не така вже й рідкість. Часто, плутаючи методи виховання із звичайним насильством, батьки намагаються бути «розпорядниками» життя власної дитини. Не знаючи іншого ставлення, малюки не можуть правильно оцінити ситуацію, тому самі, вважаючи себе винними, навіть не намагаються захиститись.

Дуже часто жорстоке поводження з дітьми це результат того, що самі батьки страждали від насильства у дитинстві. Намагаючись виправити свої помилки, вони використовують своїх дітей; іноді батьки не знають інших шляхів «виховання», бо у своїй родині бачили тільки це. Найжахливіше те, що це може повторюватися багато поколінь.

Інша причина – раннє батьківство. У деяких батьків ще не сформувалося почуття батьківської відповідальності. Від незнання того, як поводитися з дитиною в різних ситуаціях, людина стає агресивною і всі проблеми вирішує одним способом - образами чи побиттям. Такі батьки часто не сприймають в серйоз потреби своїх дітей. Вони висміюють їх, не дозволяють їм виражати свої істинні почуття, їм важко поважати свої дітей як окремих особистостей зі своєю власною свободою. Вважаючи дітей причиною своїх проблем, вони їх б'ють, ображають, брешуть, погрожують їм, ізолюють, не довіряють, зневажають.

Такі батьки можуть використовувати своїх дітей як засіб задоволення власних егоїстичних потреб, не усвідомлюючи при цьому, якої шкоди завдають своїм дітям. Такі діти страждають від психологічних травм.

Часто батьки впевнені в тому, що такий стиль виховання корисний для дитини, для їх же добра. Вони або не хочуть зіпсувати дитину, або виправдовують свою жорстоку поведінку розмовами про дисципліну і суворе виховання.

Такі дії можуть заподіяти шкоду фізичному чи психічному здоров'ю або навіть призвести до смерті постраждалого. Причинами ж того, чому постраждалі не подають скарг у зв'язку з насильством, є тиск суспільних і родинних обставин та бажання зберегти сімейні відносини. Культурні та релігійні традиції також присутні серед перешкод, що ускладнюють боротьбу з насильством. Вдосконалення правової оцінки насильства в сім'ї багато в чому залежить від усвідомлення громадськістю та самими жертвами того, що насильство в сім'ї є злочином.

Діти, які зазнають жорстокого поводження, переживають психічну травму, внаслідок якої вони розвиваються з певними особистісними, емоційними та поведінковими особливостями. У дослідників даної проблеми немає сумніву, що пережите в дитинстві насильство пов'язане з формуванням у майбутньому певних особистісних розладів. Діти, які зазнали будь-якого виду жорстокого поводження, мають більше емоційних та поведінкових проблем, труднощів з навчанням порівняно з дітьми із сімей, де насильство відсутнє, жорстоке поводження перешкоджає здоровій соціалізації дитини. Особа, яка зазнає негативного впливу насильства прагне ізолюватися від суспільства, має проблеми з навчанням, нездатна контролювати свою поведінку, відчуває постійне почуття тривоги, гніву та порушуються її контакти в соціумі.

Загалом, розрізняються такі види домашнього насильства:

- фізичне насильство в сім'ї — це навмисне нанесення побоїв, тілесних ушкоджень одного члена сім'ї іншому, яке може призвести чи призвело до порушення нормального стану фізичного чи психічного здоров'я або навіть до смерті постраждалого, а також до приниження його честі та гідності;

- сексуальне насильство в сім'ї — це примушування до небажаних статевих стосунків у родині, а також сексуальні дії щодо неповнолітнього члена сім'ї;

- психологічне насильство в сім'ї — це насильство, пов'язане з тиском одного члена сім'ї на психіку іншого через навмисні словесні образи або погрози, переслідування, залякування, які доводять постраждалого до стану емоційної невпевненості, втрати здатності захистити себе і можуть заподіяти або заподіяли шкоду психічному здоров'ю;

- економічне насильство в сім'ї — це навмисні дії одного члена сім'ї щодо іншого, спрямовані нате, щоб позбавити постраждалого житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які він має законне право.

Одним із ефективним інструментом захисту від насильства в родині є широкий доступ до інформації з даної проблеми та її профілактика.

На даний час громадяни України мають досить широкі можливості по зверненню до органів та установ за допомогою у ситуації сімейного насильства. Зокрема, у м. Полтава такими відповідальними органами є:

- управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради (контактний телефон – 56-43-99);

- Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (контактний телефон – 56-20-52);

- служби у справах дітей м. Полтава (Київського р-ну – 56-96-77, Подільського р-ну – 58-44-34, Шевченківського р-ну – 63-11-08).

Також повідомити про факти вчинення насильства можна зателефонувавши за безкоштовним номером 102.

У місті Полтава налагоджено тісну взаємодію між відповідними структурними підрозділами щодо подолання негативних проявів насильства в усіх його проявах. Координатором заходів по даному напрямку виступає управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради. По даному напрямку також працюють громадські організації, а саме – БО «Світло надії», Полтавським центром сім'ї «Родинний дім» тощо.

Підводячи підсумок вищевикладеного, можна з упевненістю стверджувати, що лише консолідація зусиль відповідальних державних органів, громадських організацій та всіх не байдужих громадян є найефективнішим методом боротьби з проявами будь-якого насильства в сім'ї та поза її межами.

Журналістам до відома

12.08.2020, 15:13.  Перелік заходів на 13. 08. 2020  Подробиці

11.08.2020, 13:34.  Перелік заходів на 12. 08. 2020 Більше інформації

06.08.2020, 14:46.  07. 08. 2020, 10: 00 - засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС (ПМР, к. 223) Читати далі

04.08.2020, 14:47.  05. 08. 2020, 10. 00 - засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради (ПМР, к. 223) Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

14.08.2020, 16:27