Календар оновлень:

Документи:Сьогодні, 17:04
Події міста:Сьогодні, 15:17
Заяви прес-служби:Сьогодні, 13:16
Полтавцям до відома:15.03.2019, 12:01
Відеоблог:15.03.2019, 08:13
 
Останнє оновлення: 18.03.2019, 17:04
ГородянамЦ Н А ПІнвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Київщина переймає досвід Полтави з питання впровадження та реалізації соціального замовлення

13.06.2018, 15:33

Полтава – єдине місто в Україні, де реалізується проект з соціального замовлення із залученням бюджетних коштів для надання соціальних послуг з соціальної профілактики. Сьогодні, 13 червня, до Полтави завітали представники Київської державної адміністрації та представниками Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна», аби перейняти досвід колег.

Зустрілась із гостями зі столиці начальник відповідального за реалізацію проекту управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради Олена Ромас та спеціалісти відділу.

На зустрічі були також присутні переможці конкурсу з соціального замовлення у 2017 та 2018 роках – представники Благодійної організації «Світло надії».

Під час свого слова Олена Ромас зауважила, не дивлячись на те, що такий напрямок є новим у діяльності управління, чималому довелося навчитися, але це вкрай важливо та необхідно:

– Полтава тільки за соціальне замовлення! Разом ми проводимо профілактичні заходи, тренінги, лекції, під час яких молодим людям, підліткам – учням професійно-технічних училищ, студентам технікумів, коледжів та закладів вищої освіти міста – розповідають про важливі проблеми сьогодення і їхні про важкі наслідки. Це питання соціально-небезпечних хвороб, формування цінності здоров'я та навичок безпечної поведінки, питання торгівлі людьми тощо. Звичайно ми розуміємо, що після першої ж такої лекції, скажімо, 30 присутніх на ній молодих людей не скажуть: «Палінню – ні, алкоголю – ні!». Але якщо замислиться хоча б 10% від тієї загальної кількості – воно вже було того варте, адже вони вже будуть відповідальними за своє життя, цінуватимуть його та берегтимуть.

Також спеціалісти управління зауважили, що цьогоріч додано новий напрямок роботи – допомога тим, хто постраждав від домашнього насильства. Це будуть консультації для осіб, які зіткнулись з такою проблемою, при чому не лише з дітьми та жінками, а і з самими кривдниками. Також заплановані інформаційно-просвітницькі заходи з даної проблеми.

Уже другий рік поспіль заявку на участь у конкурсі подає лише одна організація, яка може надати відповідні послуги – Благодійна організація «Світло надії». Власне, саме відсутність конкурентів і є найбільшим недоліком для організації:

– На жаль, більше жодна команда не виявила бажання взяти участь у конкурсі та, можливо, перемогти у ньому. Нам не вистачає здорової конкуренції, адже коли вона є, то кожен намагається представити щось краще, подати якусь цікаву ідею, своє бачення щодо проведення тих самих лекцій, тренінгів та інше. Було б чудово повчитись нам у когось і комусь у нас, – зауважила радник виконавчого директора Благодійної організації «Світло надії» Надія Тимошенко.

Під час розмови у гостей виникли питання щодо оформлення необхідних для співпраці пакету документів та питання використання бюджетних коштів на реалізацію проекту з соціального замовлення. На усі питання вони отримали вичерпну інформацію від спеціалістів відповідального управління та переможців конкурсу.

Саме на 13 червня було заплановано підписання договору соціального замовлення із залученням бюджетних коштів для надання соціальних послуг з соціальної профілактики на території міста Полтава. Як вже зазначалося вище, членами відповідної комісії переможцем було визначено Благодійну організацію «Світло надії». Тож, представникам з Київщини пощастило бути присутніми під час підписання договору. Ознайомитись з договором можна тут.

Довідково:

До фінансування соціальних послуг в межах конкурсу залучаються кошти міського бюджету в обсязі майже 150 тисяч гривень, в рамках виконання міської комплексної програми «Молодь Полтави» на 2016-2020 роки.

Згідно з умовами конкурсу, переможець надасть послуги з соціальної профілактики, що складатимуться із наступних заходів:

• проведення профілактичних лекцій та тренінгів для учнів ЗЗСО, полтавських професійно-технічних училищ, студентів технікумів, коледжів та закладів вищої освіти м. Полтава з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально-небезпечних хвороб, формування цінності здоров'я та навичок безпечної поведінки;

• проведення заходів з метою підвищення рівня обізнаності, в тому числі і правової, щодо профілактики торгівлі людьми серед учнів ЗЗСО м. Полтава, полтавських професійно-технічних училищ, студентів технікумів, коледжів та закладів вищої освіти м. Полтава;

• проведення консультування для осіб, які постраждали від домашнього насильства, в тому числі жінкам, дітям, а також кривдникам згідно Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» № 2229-VIII від 07.12.2017 року.

• проведення інформаційно-просвітницьких заходів з питань запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дітей та за участю дітей, приділяючи особливу увагу формуванню небайдужого ставлення до постраждалих дітей, усвідомлення необхідності невідкладного інформування про випадки домашнього насильства;

• надання повної та вичерпної інформації постраждалим особам, в тому числі жінкам, про їхні права і можливості, отримання ними дієвої допомоги;

• заохочення всіх членів суспільства, насамперед чоловіків і хлопців, до активного сприяння запобіганню домашньому насильству.

Журналістам до відома

Сьогодні, 13:16.  19. 03. 2019 - засідання міждисциплінарної робочої групи Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030» Читати далі

Сьогодні, 09:22.  19. 03. 2019 - презентація соціологічного дослідження щодо оцінки можливості інтеграції вразливих груп населення задля створення безпечного середовища у місті Полтава. Подробиці

15.03.2019, 14:35.  18. 03. 2019 - апаратна нарада Більше інформації

14.03.2019, 13:59.  Прес-конференція Молодіжний проект «Програма молодіжного стажування в органах місцевого самоврядування міста Полтава» Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.