Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 12:46
Полтавцям до відома:Сьогодні, 10:50
Документи:Сьогодні, 00:00
Заяви прес-служби:18.09.2020, 11:52
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 22.09.2020, 12:46
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Представлено Міську комплексну програму соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями

03.10.2013, 08:34

З метою поліпшення соціального захисту інвалідів та створення умов для реабілітації, освіти та інтеграції осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю рішенням тридцять третьої сесії Полтавської міської ради шостого скликання було затверджено Міську комплексну програму соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на період до 2020 року.

Зазначена Програма розроблена на виконання обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки.

– Міська влада виконує соціальні ініціативи Президента і ця Програма допомагає розробити чіткий план розвитку соціальної сфери в місті до 2020 року, – розповіла секретар міської ради Оксана Деркач. – Створення в Полтаві центру реабілітації дітей із особливими потребами – яскравий тому доказ.

– Міською владою була прийнята програма соціального розвитку на 2013-2014 рік, відтепер у зв'язку із соціальними ініціативами Президента збільшилась увага на соціальний захист дітей-інвалідів, організаційне забезпечення Фонду захисту інвалідів, надання грошової допомоги для реабілітації людей із особливими потребами та ряду інших соціальних послуг, – розповіла начальник управління соціального розвитку міськвиконкому Наталія Бондаренко. – Для кращого втілення запланованих проектів, міська влада ініціювала створення довготермінової Міської комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями. Сьогодні ми запросили представників 12 громадських організацій, зауваження та пропозиції яких будуть обов'язково враховані. Два роки поспіль у Полтаві проводиться унікальна акція – ми організовуємо відпочинок дітей-інвалідів на Чорному морі. В цьому році запровадили підвезення дітей із особливими потребами до центру реабілітації. Відтепер маємо чітку Програму, в якій окреслено головні напрямки соціального розвитку міста.

– Така увага міської влади до проблем людей із інвалідністю дуже потрібна, – сказала голова фізкультурно-спортивного клубу інвалідів «Віра» Ірина Твердохліб. – Пандуси, можливість проїзду в громадському транспорті, увага медичного персоналу та співпраця із закладами соціальної допомоги – ці проблеми були обговорені під час створення Програми і по кожній із цих тем було розроблено шляхи вирішення. Громадськість також долучилась до обговорення, тому, на мою думку, вона стала обґрунтованою та детальною.

Програма спрямована на забезпечення системного підходу до організації соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю, проведення реабілітації та трудової зайнятості.

При формуванні Програми враховано досвід роботи та пропозиції районних управлінь праці та соціального захисту населення, структурних підрозділів міськвиконкому, Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Полтавського міського центру зайнятості тощо.

Під час презентації було обговорено найголовніші напрямки, в межах яких буде здійснюватись реалізації соціальних ініціатив Президента.

Міська комплексна програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на період до 2020 року виокреслює три основні напрямки роботи:

  • лікування та реабілітація;
  • доступність інфраструктури та покращення умов;
  • працевлаштування людей із інвалідністю.

Під час обговорення першого напрямку, представники громадських організацій вказали на те, що лікарі не вказують в довідках на потребу в масажі чи реабілітаційних процедур, тому комісією було дано доручення управлінню охорони здоров’я та соціального розвитку міськвиконкому на детальний інструктаж лікарів та працівників територіальних центрів із соціального обслуговування про необхідність правильного заповлення супровідної документації.

На контролі міської ради та згідно із розпорядженням голови Полтавської облдержадміністрації, яке передбачає проведення комплексу заходів зі створення необхідних умов для мобільності людей з обмеженими фізичними можливостями, проводиться постійна робота над установлення пандусів в установах. Також комісія доручила відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку міськвиконкому звернути увагу на те, щоб зупинки в громадському транспорті озвучувались, а також транслювались на екранах. Від так вже у листопаді розпочнуть встановлювати в громадському транспорті Полтави табло із рухомими рядками із зазначенням зупинок, зазначив начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку міськвиконкому Олександр Андросов.

Стосовно третього напрямку, то саме нинішньою владою вперше було ініційовано те, що люди із інвалідністю мають можливість працевлаштуватись і отримати весь комплекс послуг в центрах зайнятості. Цей крок дозволяє людям із особливими потребами відчути себе повноцінними членами суспільства.

Під час обговорення комплексної програми представники громадських організацій зазначили, що облаштування спеціального майданчика для людей із інвалідністю на міському пляжі дозволило якнайкраще організувати відпочинок, спілкування та поєднати дозвілля із необхідними водними процедурами.

Загалом Програма складається з 6 розділів. Основним є 5 розділ, де викладені напрями діяльності, заходи, виконавці та терміни виконання Міської комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на період до 2020 року.

До Програми включено 5 основних напрямків, як-то: організаційно-правове забезпечення Програми, розвиток системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, соціально-побутове забезпечення та надання грошової допомоги особам з інвалідністю, розвиток системи надання соціальних послуг, інформаційне забезпечення Програми. Також проектом зазначеної Програми передбачається чітку систему управління та контролю за ходом виконання запланованого соціального розвитку Полтави.

Інші новини за цей день:

До уваги городян —14:09
Шановні полтавці та гості міста! —08:15

Журналістам до відома

18.09.2020, 11:52.  Перелік заходів до Дня міста (18–23 вересня) Більше інформації

17.09.2020, 10:23.  17. 09. 2020, 14: 00 - засідання робочої групи з реалізації програми «Міста, вільні від домашнього насильства» (ПМР, к. 223) Докладніше

15.09.2020, 15:52.  Перелік заходів на 16. 09. 2020 Читати далі

14.09.2020, 15:06.  Перелік заходів на 15. 09. 2020 Читати далі

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

22.09.2020, 12:46