Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 09:00
Заяви прес-служби:18.09.2020, 11:52
Документи:17.09.2020, 15:43
Полтавцям до відома:17.09.2020, 11:14
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 19.09.2020, 09:00
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Визначено переможців голосування за проекти програми «Бюджет участі»

04.11.2016, 15:03

4 листопада відбулася підсумкова прес-конференція з підведення підсумків голосування за проекти програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві на 2016-2020 роки» («Бюджет участі»).

У прес-конференції взяли участь голова робочої групи програми «Бюджет участі» - секретар міської ради Оксана Деркач, члени робочої групи, автори проектів-лідерів голосування.

Оксана Деркач оголосила підсумки голосування та поінформувала, що 3 листопада відбулося відкрите засідання робочої групи.

- Загалом, на сайті Полтавської міської ради онлайн проголосувало – 1643 особи, які віддали 2493 голоси за великі та малі проекти, – повідомила Оксана Деркач. - У пунктах голосування за допомогою бюлетенів проголосувало 2405 осіб. Дійсними визнані 2307 бюлетенів, недійсними - 98.

Координатор проекту Леонід Донос інформував про факт подвійного голосування:

- Члени робочої групи виявли факт дубльованого голосування 13-ти осіб, що проголосували і в електронному, і у паперовому варіанті. Голоси цих осіб, віддані у паперовому варіанті за рішенням робочої групи визнали недійсними.

Загалом, до участі у конкурсі проектів з патриципаторного бюджетування полтавці подали 58 ініціатив (2 проекти за згодою авторів об'єднані в один). З них, після розгляду експертною групою, до голосування допущено 53 проекти.

Саме за ці ініціативи мешканців міста голосували з 17 по 31 жовтня з персональних комп'ютерів онлайн на сайті Полтавської міської ради та у 17 пунктах для голосування за допомогою бюлетнів.

Директор Полтавської міської централізованої бібліотечної системи Таміла Дузенко координувала паперове голосування:

- Ми очікували, що у бібліотеках будуть голосувати полтавці старшого віку. Проте, молодь була також активною, - поділилася враженнями Таміла Дузенко. – Крім того, завдяки паперовому голосуванню, яке здійснювалось у бібліотеках міста, ми отримали нових читачів.

Результати онлайн та офлайн голосування підсумувалися та, відповідно до задекларованого обсягу фінансування, визначено проекти-переможці. Ними стали 1 великий проект - «Зона відпочинку на Подолі» та 11 малих - «Благоустрій зони відпочинку», «Полтава велосипедна», «Дитячий майданчик» «Дитяча казка», «Оздоровча зона селища Яківці», «Дитячий майданчик» «Лелека», Центр юридичної освіти «Знай свої права», «Організація збору від населення небезпечних відходів – використаних хімічних елементів живлення (батарейки, акумулятори)», Соціальна акція «У здоровому тілі здоровий дух», «Поринь у красу природи», «Спортивний майданчик селища Дальні Яківці», «Я люблю турнік».

(рейтинг проктів можна переглянути тут)

Автори проектів-переможців поділилися враженням від участі у програмі «Бюджету участі». Так, Тамара Литвин, автор проекту «Я люблю турнік», радіє, що її ідеї бути у Полтаві:

- Спочатку я сама полюбила воркаут. Тривалий час займалася на турніках та перекладинах. Так з'явилася ідея подання проекту. Все сталося , як гадалося. Наступний крок – встановлення та відкриття.

Підтвердженням того, що проекти програми «Бюджету часті» дуже зацікавили полтавців є неабияка активність мешканців с. Яківці.

- Яківчани заявили про себе до «Бюджету участі» дуже активно – із двох поданих проектів обидва визнані переможцями,- розповіла Вікторія Писаренко, автор малого проекту «Оздоровча зона селища Яківці». – Ми зрозуміли, що приймаємо активну участь у розбудові свого міста.

«Зона відпочинку на Подолі» - великий проект, який набрав найбільше голосів у свої категорії. Автор Адель Рутка подякувала всім полтавцям за підтримку ідеї:

- Щиро радію з того, що так багато маю однодумців щодо облаштування рідного міста. Та й взагалі небайдужих полтавців. Це означає – проекту бюджету участі бути у нашому місті!

На заверешення зустрічі секретар міської ради Оксана Деркач подякувала авторам проектів, полтавцям, які долучилися до голосування, членам робочої та експертної груп, працівникам бібліотечної системи міста за реалізацію «Бюджету участі» у Полтаві.

Фінансування Програми здійснюється відповідно до діючого законодавства за рахунок коштів міського бюджету та визначається у рішенні «Про міський бюджет» на відповідний рік.

Програма реалізується завдяки проекту «Партиципаторний бюджет – можливості для підвищення громадської активності і встановлення належного партнерства з органами влади», який ініційований міжнародною громадською організацією «Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ» за сприянням польсько-канадської програми підтримки демократії.

Окрім Полтави, програма «Бюджет участі» реалізовується у 28 містах України, 22 міста працюють над її запровадженням. Програми мають назви «Громадський бюджет», «Партиципаторний бюджет», «Учасницьке бюджетування». Серед обласних центрів флагманами громадського бюджету є Полтава, Черкаси, Чернігів, Житомир, Суми, Львів, Чернівці.

Журналістам до відома

18.09.2020, 11:52.  Перелік заходів до Дня міста (18–23 вересня) Подробиці

17.09.2020, 10:23.  17. 09. 2020, 14: 00 - засідання робочої групи з реалізації програми «Міста, вільні від домашнього насильства» (ПМР, к. 223) Подробиці

15.09.2020, 15:52.  Перелік заходів на 16. 09. 2020 Подробиці

14.09.2020, 15:06.  Перелік заходів на 15. 09. 2020 Читати далі

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

19.09.2020, 09:00