Календар оновлень:

Події міста:21.02.2020, 15:08
Полтавцям до відома:21.02.2020, 15:01
Документи:21.02.2020, 13:16
Заяви прес-служби:20.02.2020, 11:52
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 21.02.2020, 15:08
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Відбулися громадські слухання

25.06.2014, 17:38

В приміщенні міськвиконкому відбулися громадські слухання щодо регуляторних актів щодо встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті м.Полтава, на яких були присутні заступник міського голови Юрій Кропивка, депутат Полтавської міської ради, заступник голови постійної депутатської комісії з питань розвитку підприємницької діяльності та інвестування м.Полтава Євген Савчук, начальник управління соціального розвитку Наталія Бондаренко, начальник відділу тарифної політики та моніторингу цін Людмила Мостова, працівники відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку Полтавського міськвиконкому, представники громадськості та перевізники. Останні звернулися до міськвиконкому з питанням щодо необхідності перегляду тарифів на проїзд у тролейбусах і автобусах, які працюють у звичайному режимі руху в місті Полтава, та надали відповідні розрахунки.

Як зазначив Юрій Кропивка, враховуючи те, що тарифи на перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті (тролейбусах та автобусах, які працюють у звичайному режимі руху) підлягають регулюванню, до проектів рішень виконкому «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у міському електричному транспорті – тролейбусі» та «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті м. Полтава» застосована процедура, передбачена Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». З метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, проекти рішень з відповідними аналізами регуляторного впливу оприлюднені в газеті «Полтавський вісник» від 03.01.2014 № 1 та від 25.04. 2014 № 14, а також на офіційному сайті Полтавської міської ради. Терміни обговорення були продовжені до 25.06.2014 року.

Відтак, працівники транспортного відділу довели до відома присутніх основну інформацію щодо роботи перевізників у місті та негативних тендецій в обслуговуванні громадян, що виникають через нерентабельність діяльності перевізників.

Так, транспортні пасажирські перевезення в місті Полтаві виконують перевізники різних форм власності: на сьогодні це 11 підприємств, одне комунальне, та 17 приватних підприємців, на балансі яких знаходиться близько 350 одиниць транспорту. Міська маршрутна мережа налічує 14 тролейбусних та 66 автобусних маршрутів. Кожного дня на маршрути виїздить близько 50 тролейбусів та 280 автобусів (186 працюють у звичайному режимі руху).

На основних маршрутах інтервали руху в години «пік» складають 2-5 хвилин. Вартість проїзду у пасажирському транспорті по місту протягом останніх років залишається однією із найнижчих в Україні (тролейбус – 1.25 грн., автобус у звичайному режимі руху – 2.00 грн., у режимі маршрутного таксі – 2.50 грн.)

Складовою частиною пасажирських перевезень є пільгові перевезення громадян. Згідно з чинним законодавством всі пільгові категорії громадян, яких у місті близько 90 тис.чол., користуються правом безплатного проїзду у тролейбусах та пільгових автобусах.

Кошти, які виділяються державою на компенсацію втрат від перевезення пільгових категорій громадян, значно менші від необхідних, для забезпечення таких перевезень всіма автобусами на всіх міських автобусних маршрутах загального користування. Наприклад, за 2013 рік держава перерахувала КП «Полтаваелектроавтотранс» лише 45,4% коштів.

Для створення сприятливих умов для пересування осіб з обмеженими фізичними можливостями на транспорті загального користування та на виконання вимог чинного законодавства, міськвиконкомом проводиться відповідна робота з суб’єктами господарської діяльності щодо придбання автобусів з низькою підлогою, обладнаних засобами для перевезення інвалідів: пандусами, тощо. У 2009 році придбано 2 низькопольні автобуси «Вольво», в 2010р. – 9, в 2011р. – 28, 2012р. – 14, 2013 – 8, в 2014 - 0 («Вольво», «Сканія», «Ман», «Неоплан») (через велику вартість нових автобусів перевізники вимушені купляти транспортні засоби, яким, як правило, більше 10 років).

На сьогодні 64 (23 з пандусами) спеціалізовані автобуси працюють на 14 автобусних маршрутах.

Як видно із цифр, різке зростання придбання перевізниками автобусів підвищеної комфортності відбулось у 2011 році, коли на початку року тариф на проїзд зріс з 1,25 грн. до 1,75 грн. (на 40%), що дозволило за один рік замінити 7% застарілого рухомого складу. Для нормального розвитку транспортної галузі у рік повинно оновлюватись 10-15% автобусів.

Щоб покращити умови перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, для більш повного вирішення питання пільгового перевезення мешканців м.Полтава, рішенням дванадцятої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 14 липня 2011р. виділено кошти для придбання 10 нових тролейбусів, які з жовтня 2011р. почали курсувати на маршруті «Кільцевий».

Впри цьому впродовж дії тарифів 1.25 грн. на проїзд у тролейбусі та 2.00 грн. – в автобусі, який здійснює перевезення пасажирів у звичайному режимі руху, неодноразово збільшувалися основні складові собівартості послуг, зокрема,

-вартість паливно-мастильних матеріалів: дизпаливо – на 52 % (від 9 грн до 14 грн за 1 л);

- мінімальна заробітна плата з відрахуваннями – на 26,9 % (тролейбус) та 6,2 % (автобус);

- автомобільні шини, акумулятори, запасні частини – на 5,4 %;

- вартість сталі листової – на 38,9 % (з 5616 грн до 7800 грн за тону);

- вартість сталі круглої – на 52,2 % (з 5126 грн до 7800 грн за тону);

- вставки вугільної струмоприймача – на 49,3% (з 1,5 грн до 2,24 грн). Питома вага даних статей витрат у собівартості послуг становить майже 75 % (тролейбуси) та 35 % (автобуси).

Відповідно до Постанови НКРЕ України від 11.03.2010 № 218 (зі змінами) тариф на електричну енергію для міського електричного транспорту з 1 червня 2014 року збільшився на 15% і становить 34,95 коп. за 1 кВт-год.

Відповідно до чинного законодавства, у разі зміни ставок податків і зборів (обов'язкових платежів), мінімального рівня заробітної плати, ставок орендної плати, цін і тарифів на паливно-енергетичні та матеріальні ресурси, які не залежать від господарської діяльності підприємств, але впливають на рівень повної собівартості з операційної діяльності підприємств, тарифи на транспортні послуги переглядаються в установленому порядку.

Міська маршрутна мережа забезпечує стабільне сполучення між центром міста і віддаленими мікрорайонами та селищами міста. Постійно вживаються необхідні заходи по оптимізації кількості транспортних засобів на кожному міському маршруті та оновленню рухомого складу. Але, через невідповідність тарифу на проїзд реальним витратам, стало складним залучення перевізників до обслуговування ряду селищ/мікрорайонів: с.Червоний Шлях, с.Вакуленці, с.Лісок, с.Вороніна, вул.Лугова, вул.Гожулівська, ДСК, Розсошенське кладовище та інші.

Згідно з вимогами ст.43 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначення перевізників для роботи на міських автобусних маршрутах загального користування проводиться виключно на конкурсних засадах. У 2014 році було проведено 2 засідання конкурсного комітету (21.01.2014, 13.05.2014). На конкурси були виставлені 153 об’єкти (156 маршрутів) – на 31 об’єкт ніхто не подав документи.

Одними із недоліків у роботі окремих перевізників є низька культура поведінки кондукторів та водіїв, недостатня кількість висококваліфікованих фахівців, несвоєчасне оновлення рухомого складу.

Всі ці факти у сукупності з`являються через нестачу коштів на підприємствах різних форм власності і приводять до негативного впливу на роботу перевізників у цілому.

Тариф на проїзд у громадському транспорті має задовольняти підприємницький інтерес, забезпечувати розвиток автомобільного транспорту, стимулювати впровадження новітніх технологій перевезень, застосування сучасних типів транспортних засобів, а також сприяти вирішенню завдань стимулювання конкуренції, забезпечення балансу між платоспроможним попитом на послуги та обсягом витрат на їх надання.

На виконання Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 № 1175 (далі – Методика) та Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (трамвай, тролейбус), затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 25.11.2013 № 940 (далі – Порядок) підприємствами-перевізниками були розраховані тарифи на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування (що здійснюються у звичайному режимі руху) у м. Полтава в розмірі 3,00 грн за одну поїздку і тарифи на перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті – тролейбусі в розмірі 1,50 грн за одну поїздку.

При цьому, з метою зменшення витрат пасажирів на проїзд у тролейбусі КП «Полтаваелектроавтотранс» пропонує встановити вартість проїзного квитка тривалого користування (на місяць) у розмірі 22 грн – для учнів шкіл, 31 грн – для студентів денної форми навчання, 61 грн – для громадян, 90 грн – для службових поїздок працівників підприємств, установ та організацій.

Також для соціального захисту учнів та студентів планується встановлення тарифу на пільговий проїзд в автобусах КП «Полтава-електроавтотранс» у розмірі 2 грн. за наявності у пасажира учнівського, студентського квитка (пільгове перевезення - дев’ять навчальних місяців).

Журналістам до відома

20.02.2020, 11:52.  Перелік заходів на 21. 02. 2020 Докладніше

19.02.2020, 11:16.  Перелік заходів на 20. 02. 2020 Більше інформації

18.02.2020, 16:42.  Перелік заходів на 19. 02. 2020 Читати далі

17.02.2020, 16:18.  Перелік заходів на 18. 02. 2020 Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.