Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 10:00
Полтавцям до відома:Сьогодні, 09:18
Документи:26.02.2020, 16:06
Заяви прес-служби:26.02.2020, 14:29
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 27.02.2020, 10:00
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Бережіться від грипу!

04.11.2014, 10:16

У наш час грип є найрозповсюдженішим захворюванням на земній кулі та реєструється на всіх континентах. Велике місто охоплюється захворюванням за 1,5-2 тижні, велика країна – за 3-4 тижні.

Грип – гостре інфекційне захворювання, що викликається вірусом трьох типів – А, В, С. Збудник цієї хвороби – вірус – знаходиться у слизовій оболонці верхніх дихальних шляхів хворого і передається до здорової людини під час кашлю, чхання або розмови.

Грип починається раптово і бурхливо: швидко починає підвищуватися температура, з’являється головний біль, загальне нездужання, втрата апетиту. При температурі тіла до 38°С (при умові відсутності судом) не рекомендується вживати жарознижуючі препарати, адже підвищена температура тіла – є потужним захисним засобом. При температурі 38°С і вище віруси грипу гинуть внаслідок утворення в організмі інтерферону – противірусної речовини.

Грип небезпечний своїми ускладненнями, такими, як пневмонія, бронхіт, отит, гайморит, енцефаліт.

Передумовами швидкого одужання без ускладнень є дотримання постільного режиму, виконання всіх призначень лікаря, дотримання призначеної вітамінізованої дієти.

Які ж заходи треба вжити з метою уникнення поширення грипу серед здорових людей? Найкраще – своєчасна ізоляція хворого в окремій кімнаті. Виділення для нього окремого посуду та рушника. В приміщенні, де знаходиться хворий, необхідно проводити вологе прибирання, провітрювання 5-4 р. на день. Особи, які доглядають за хворими повинні носити маску з 4-5 шарів марлі. Маску необхідно змінювати протягом дня та кип’ятити чи прасувати. Кожна людина повинна пам’ятати, що не слід під час хвороби виходити на роботу. Треба уникати місць масового перебування людей.

Коли з’являються перші ознаки захворювання можна застосувати засоби народної медицини. Хворому слід давати пити напої, чай з ягодами або листям малини, квітами липи, листям мати-й-мачухи. При ознаках нежиті можна закапувати ніс соком алое, моркви, буряка. Для зміцнення опірності організму людини до інфекцій необхідно споживати продукти, що містять в собі багато вітамінів, особливо С та Р. Це часник, цибуля, цитрусові, горіхи, калина, чорна редька, малина. Ефективним профілактичним засобом є щоденне вживання лимонів.

Останнім часом набув розповсюдження «пташиний грип» – масове захворювання диких птахів та домашньої птиці, викликане вірусом.

Більш за все до зараження схильні люди, які безпосередньо працюють на птахофермах і вимушені контактувати з птицею. Зараження відбувається шляхом попадання вірусу на слизові оболонки верхніх дихальних шляхів при диханні, або через забруднені руки.

Симптоми цього захворювання дуже схожі з проявами будь-якої вірусної інфекції – це підвищення температури, біль у м’язах та суглобах, інтоксикація.

На даний час єдиним надійним захистом від «пташиного грипу» є знищення усіх інфікованих птахів. Заходами профілактики цього захворювання є обов’язкове миття рук з милом після відвідування пташників, застосування захисних масок. Хоча вірус пташиного грипу чудово переносить низьку температуру, він протягом декількох секунд знищується при високих температурах. Проведені дослідження підтверджують, що ліки розроблені для штамів людського грипу, також є ефективними і у випадках інфікування пташиним грипом.

Одним із основних засобів профілактики грипу є вакцинація. Усі зареєстровані в Україні вакцини містять штами грипу тих типів, які прогнозуються Всесвітньою організацією охорони здоров’я у поточному епідемічному сезоні. Вакцинопрофілактику слід проводити в передепідемічний період, за 4-6 тижнів до очікуваного підвищення захворюваності на респіраторно-вірусні інфекції.

На сьогоднішній день для вакцинації використовуються наступні вакцини: «Інфлувак», «Ваксигрип», «Інфанрикс». Їх можна придбати як у аптечній мережі КП «Полтавафарм» так і в приватних аптечних закладах. Вакцинацію слід проводити у кабінетах щеплень поліклінік за місцем проживання.

Міський лікар інфекціоніст Волошина Л.Г.

Журналістам до відома

26.02.2020, 14:29.  Перелік заходів на 27. 02. 2020 Подробиці

25.02.2020, 14:44.  Перелік заходів на 26. 02. 2020 Більше інформації

24.02.2020, 14:25.  Перелік заходів на 25. 02. 2020 Більше інформації

20.02.2020, 11:52.  Перелік заходів на 21. 02. 2020 Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.