Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 15:02
Полтавцям до відома:Сьогодні, 14:02
Документи:Сьогодні, 11:38
Заяви прес-служби:17.01.2020, 11:51
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 20.01.2020, 15:02
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Енергозбереження та енергоефективність


Документи:
Інформація щодо встановлених тарифів на теплову енергію, яка виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії станом на:

Про запровадження ринку ЕСКО в Україні:

Ефективність споживання паливно-енергетичних ресурсів установами бюджетної сфери України залишається досить низькою та не відповідає європейським стандартам. Саме у скороченні обсягів споживання енергії бюджетною сферою знаходиться значний резерв підвищення енергоефективності країни в цілому.

У зв'язку з цим, в Україні запроваджений у 2015 році механізм енергосервісу, який повноцінно реалізувався з грудня 2015 року по серпень 2016 року та дозволив укласти 20 енергосервісних договорів, вартість майже 18 млн.грн., 2 з яких з бюджетними установами Полтавської області.

На сьогодні, із прийняттям відповідних змін до законодавства усунено всі законодавчі та адміністративні бар'єри укладення ЕКСО – договорів у зв'язку з чим,  в 2017 році очікується більше 100 енергосервісних договорів.

З цією метою Верховною Радою України прийнято:

•        Закон України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» від 09.04.2015 № 327-УІІІ;

•        Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» від 09.04.2015 № 328-УІИ.

На їх виконання Урядом затверджено примірний енергосервісний договір - постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Примірного енергосервісного договору» від 21.10.2015 № 845.

•        Про внесення змін до Закону України "Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації" від 23.03.2017№ 1980-VIII.

Крім цього, з метою виконання норм законів Міністерством фінансів України прийнято наказ від 06.11.2015 № 996 «Про внесення зміни до економічної класифікації видатків бюджету» відповідно до якого доповнено економічну класифікацію видатків бюджету позицією 2276 «Оплата енергосервісу», (наказ Мінфіну від 14.01.11 № 11 «Про бюджетну класифікацію»), що дозволить бюджетним установам формувати видатки із врахуванням витрат за укладеними «енергосервісними договорами».

Концепція енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ впроваджуються інвесторами - енергосервісними компаніями (ЕСКО). При цьому, ЕСКО, вкладаючи власні кошти, несе фінансові ризики, бере повну відповідальність за якість робіт та зацікавлена в максимальній економії витрат на оплату комунальних послуг.

Оплата енергосервісу здійснюється замовником виключно за рахунок економії енергоресурсів, досягнутої в результаті здійснення такими компаніями енергоефективних заходів. Зазначений механізм дозволить без додаткових витрат з бюджету зменшити споживання енергоресурсів бюджетними установами, створить ринок енергосервісу та тисячі робочих місць.

Одним із найважливіших завдань є інформування потенційних виконавців енергосервісу (ЕСКО) щодо об'єктів бюджетної сфери, які потребують впровадження енергоефективних заходів. Держенергоефективності розробило типову форму з основною інформацією щодо енергоспоживання будівель бюджетних установ.

У зв'язку з цим, було звернення до керівників бюджетних установ з проханням заповнити вищезазначені форми по кожному об'єкту, який потребує енергомодернізації.

З переліком об'єктів бюджетної сфери, які потребують впровадження енергоефективних заходів в м. Полтава Ви можете ознайомитися в долученому.

Події:

Одним із пріоритетних напрямків дій Уряду є підвищення енергонезалежності України шляхом зменшення споживання енергоресурсів, збільшення частки енергії з відновлюваних джерел в енергобалансі та поліпшенню екологічної ситуації в країні.

Ключовими напрямами діяльності органів влади є стимулювання до здійснення заходів зі скорочення споживання газу, пошук шляхів його заміщення, сприяння реалізації проектів у зазначених сферах, розробка відповідних нормативно-правових актів та стимулюючих механізмів.

В результаті впровадження протягом останніх 5 років (2014-2019 рр) стимулюючих заходів щодо формування ефективної державної політики для розвитку відновлюваної енергетики та забезпечення енергонезалежності держави сфера відновлюваної енергетики стала однією з найбільш інвестиційно привабливих в Україні. Обсяг інвестицій в цю сферу склав близько 4 млрд евро, зокрема:

- близько 3,4 млрд. евро — у майже 4,0 ГВт потужностей відновлюваної електроенергетики;

- більше 520 млн. евро — у встановлення майже 2,3 ГВт нових потужностей, що генерують тепло «не з газу».

Завдяки цьому вдалось досягти скорочення у 2018 році споживання газу бюджетним установами, теплокомуненерго та населенням на 6 млрд м3 газу в рік у порівнянні з 2014 роком.

З метою формування переліку потенційних інвестиційних проектів, які потребують інвестицій та можуть бути представлені для залучення міжнародних фінансових організацій у тому числі, на умовах пільгового кредитування, просимо Вас підготувати та надати інформацію стосовно перспективних інвестиційних проектів, а саме:

- з виробництва електричної та теплової енергії когенераційними установками на біомасі (біогазі);

- з виробництва теплової енергії котельнями на біомасі;

- з виробництва електроенергії з енергії вітру;

- з енергетичної утилізації відходів.

Крім того, звертаємо Вашу увагу, що в рамках реалізації положень Меморандуму про взаєморозуміння у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики між Держенергоефективності та МЗС Фінляндської Республіки, в Україні створено Фінсько-український трастовий фонд. З осені 2018 року Фонд розпочав свою діяльність в Україні. Основним завданням Фонду є грантова допомога у розробці техніко-економічних обґрунтувань для проектів у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики.

У разі потреби розробки техніко-економічних обґрунтувань пропонуємо ініціаторам проектів у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики, скористатися можливістю отримання технічної допомоги від Фонду заповнивши заявки.

Інформацію про інвестиційні проекти, а також заявки до Трастового фонду просимо надати до 20.12.2019 року в електронному (e-mail: energo@rada-poltava.gov.ua) та письмовому вигляді Управлінню економічних питань Виконавчого комітету Полтавської міської ради (36000, м. Полтава, вул. Соборності, 36, к. 156) за наведеними нижче формами.

Додатки:

1. Форми опису інвестиційних проектів українською та англійською мовами;

2. Форми заявок до Трастового фонду українською та англійською мовами.

Телефон для довідок +38 (0532) 56-05-89 


Корисні посилання:


Держенергоефективності   Програми державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Економіка та інвестиції